Kompendium czasów angielskich

Wyobraź sobie, że zapytano 100 osób uczących się angielskiego, co jest dla nich najtrudniejsze w zrozumieniu gramatyki angielskiej. Z pełną świadomością mogę powiedzieć Ci, że co najmniej 90% odpowiedziałoby: czasy.


Wiesz, od czego zaczyna się każda książka do nauki języka angielskiego? Od czasów. Na każdym roku szkolnej edukacji pierwszym rozdziałem podręcznika jest Present Simple. Jeśli zastanowić się nad tym, ile lat człowiek uczy się angielskiego, do końca obowiązkowej edukacji powinien mieć za sobą kilkanaście powtórek tego samego tematu.


Najważniejsze pytanie brzmi zatem- dlaczego to wciąż czasy sprawiają mi taką trudność, skoro słyszałem już o nich setki razy przez tyle lat? A może nigdy nikt dobrze ich nie wytłumaczył?


To, że w angielskim istnieje wiele różnych czasów nie ulega żadnej wątpliwości. Ale nie można nauczyć się ich na pamięć, ponieważ jak wszystko inne szybko uleci z głowy. Dlatego ten ebook uczy czasów metodą spoglądająca na nie wszystkie z pewnej perspektywy. Spojrzymy na każdy czas w szerszym kontekście, ponieważ tylko wtedy będziesz w stanie zrozumieć, co oznacza.


Metoda została przetestowana na wielu moich uczniach, którzy w ciągu 2 godzin zajęć (bez wyjątku! 😊) byli w stanie użyć wszystkich czasów w poprawnym kontekście.

 

Książka zawiera:

  • wprowadzenie do zrozumienia czasów angielskich, wraz z odmianą najważniejszych czasowników,
  • czasy wytłumaczone na podstawie łuków i punktów umieszczonych na osi, dzięki którym szybciej zrozumiesz zawiłości gramatyczne,
  • wskazanie elementów wspólnych dla kilku czasów,
  • 10 podstawowych zasad, których nie możesz ominąć przy nauce czasów.
    20,00 złCena

    ©2019 by Excellent English. Proudly created with Wix.com